آموزش خیاطی مردانه

آموزش خیاطی مردانه

0از 0 رأی

 

آموزش خیاطی مردانه

دوخت و دوز انواع پیراهن ها و لباس های مردانه به عنوان یک مهارت پرکاربرد شناخته می شود، مهم ترین فاکتور هایی که در انتخاب پارچه و دوخت و دوز انواع پیراهن مردانه مورد توجه قرار می گیرد، توجه به متناسب بودن لباس با اندام می باشد، زیرا یک لباس با دوخت مناسب نباید روی تن بسیار چسبان یا بیش از اندازه گشاد باشد.

در آموزش خیاطی مردانه با توجه به نکته های مهم خیاطی، انواع پیراهن های مردانه با سایز هایی متناسب با اندام های مختلف، به تازه کار ها و خیاطان آموزش داده می شود.

در ادامه به انواع نکته ها و دستوراتی که می توانند در دوره های آموزش خیاطی مردانه به عنوان یک راهنمای مناسب مورد استفاده قرار بگیرند، می پردازیم.

 

معمولا آموزش خیاطی مردانه می تواند شامل موارد زیر باشد:

با توجه به این که افراد مختلف دارای اندام های متفاوتی هستند، در ابتدا باید با روش های بسیار درست و دقیقی به اندازه گیری سایز افراد رسیدگی شود، اندازه گیری دقیق به عنوان اولین قدم برای رسیدن به نتیجه مساعد، شناخته می شود.

معمولا انواع الگو ها به صورت بسیار ساده ای طراحی می شوند، بنابراین با توجه جنس پارچه ای که برای دوخت و دوز در نظر گرفته می شود، انواع برش ها بعد از ترسیم الگو و طراحی به روی پارچه پیاده می شود.

معمولا زاپاس های دوخت در لباس های مردانه به اندازه یک سانت خواهند بود، بنابراین در زمان وارد کردن الگو بر روی پارچه، باید به این مسئله توجه شود.

انواع لباس های مردانه با توجه به استایل مورد نظر می توانند شامل انواع یقه ها مانند یقه مردانه شکاری، آرشال، دیپلمات و غیره باشند.

آستین های مردانه نیز می توانند به مدل های متنوعی مانند آستین ساده، آستین پاکتی و آستین ساده برش داده و دوخته شوند که در واقع می توان گفت که انواع لباس آقایان از مدل های آستین محدودی برخوردارند.

در دوره های آموزش خیاطی مردانه، انواع جیب ها آموزش داده می شود، معمولا انواع روش های دوخت نیز شامل متد های برتر ایتالیایی و متد مولر خواهد بود، اغلب این متد ها برای آموزش خیاطی مردانه مناسب می باشند.

 

در دوره های کوتاه مدت آموزش خیاطی مردانه نیز روش های زیر آموزش داده می شوند.

روش هایی برای تبدیل انواع الگو ها به پالتو های مردانه، روش هایی دقیق برای دوخت قسمت های جلو و پشت انواع پالتو ها به هم، روش هایی برای علامت گذاری انواع جیب به روی پالتو، بهترین روش ها برای دوخت و دوز تکه های آستر و بهترین روش ها برای دوخت انواع آستر به پارچه.

همچنین در ادامه تازه کار ها می توانند با روش های ترسیم انواع الگوی کت و شلوار و بهترین روش ها برای برش پارچه آشنا شوند.

در خیاطی لباس های مردانه روش نازک دوزی به عنوان روش دوخت و دوز مورد استفاده قرار می گیرد، این روش به طور کلی به روش مولر شناخته می شود، معمولا خیاطان در این روش می توانند با استفاده از الگو سازی و برش انواع پارچه به دوخت و دوز انواع لباس های مردانه بپردازند.

انواع لباس های مردانه که به روش مولر دوخته می شوند می توانند شامل پیراهن های مردانه، کت و شلوار و  لباس هایی دیگر در این زمینه باشند.

روش نازک دوزی که در دوخت انواع کت و شلوار و لباس های مردانه مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان یکی از پرکاربرد ترین روش های دوخت و دوز لباس شناخته می شود.

به همین دلیل نازک دوزی به عنوان اصلی مهم در خیاطی به حساب می آید، معمولا خیاط با گذراندن دوره نازک دوزی می تواند با روش های درست و دقیق رسم انواع الگو ها آشنا شود، کسب مهارت در روش های دقیق برای اندازه گیری قسمت های مختلف بدن، روش هایی دقیق برای برش انواع پارچه ها با جنس و کیفیت های مختلف.

فرد با یادگیری نازک دورزی همچنین می تواند با لوازم متنوع خیاطی آشنایی پیدا نماید، در نهایت فرد با گذراندن دوره نازک دوزی می تواند به راحتی انواع لباس ها مانند بلوز، دامن، پیراهن، آستین، یقه و غیره، به خصوص انواع پیراهن های مردانه را بدوزد.

در واقع گذراندن دوره نازک دوزی می تواند پایه ای مناسب برای الگوسازی و دوخت و دوز انواع پیراهن های مردانه باشد.

در زمان دوخت و دوز انواع پیراهن های مردانه تلاش کنید تا انواع درز ها و زاپاس ها را با دقت و تمیز بدوزید، برای این که بتوانید در این زمینه تجربه کافی به دست بیاورید بهتر است انواع این موارد را به صورت تمرینی بار ها بر روی پارچه های اضافی برش داده و بدوزید.

یکی از روش هایی که می تواند در دوخت انواع پیراهن های مردانه مفید باشد، به طوری که دوخت محکم و تمیز باشد، به عنوان دوخت دو سوزنه شناخته می شود، این نوع دوخت معمولا در انواع فروشگاه های لباس دیده می شود و نمای بسیار زیبایی را به انواع لباس ها می دهد.

 

 

 

 

مقالات پربازدید
هشتگ های مرتبط
هشتگ های مرتبط : آموزش خیاطی آسان , آموزش خیاطی رایگان در منزل , آموزشگاه خیاطی , آموزش خیاطی زنانه , آموزش خیاطی از صفر تا صد , چرخ خیاطی کاچیران , چرخ خیاطی ژانومه , آموزش خیاطی مبتدی ,