نکاتی درمورد دوره آموزش خیاطی نازک دوزی

نکاتی درمورد دوره آموزش خیاطی نازک دوزی

0از 0 رأی


دوره آموزش خیاطی نازک دوزی

دوره آموزش خیاطی نازک دوزی، به عنوان یکی از اصلی و پرکاربرد ترین دوره ها در خیاطی به حساب می آید، بنابراین هر فرد علاقه مند به خیاطی باید این دوره بگذراند.

نازک دوزی به عنوان پایه و اساس اغلب دوره های خیاطی شناخته می شود، که در آن افراد تازه کار و خیاطان با انواع روش های دوخت مربوط به جا دکمه ها و روش های دوخت دستی و همچنین انواع ابزار ها در این زمینه آشنا می شوند.

معمولا دراین دوره روش های مختلفی برای رسم انواع لباس ها مانند بلوز، شلوار، انواع دامن آموزش داده می شود، همچنین در این دوره به تازه کاران نکته هایی درباره انواع روش های رسم الگو مانند آستین اولیه، آستین تنگ، پفی، چین دار، مچ دار، شیپوری و غیره آموزش داده می شود.در این دوره همچین تازه کاران در زمینه خیاطی با انواع وسایل مانند چرخ خیاطی و کاربرد های آن ها، انواع پارچه، اتو و غیره آشنا می شوند.

این دوره ها شامل انواع مختلف روش های دوخت نیز می باشند.

معمولا افرادی که علاقه دارند پس از یادگیری انواع روش های خیاطی به سرعت وارد بازار کار شوند، می توانند با گذراندن دوره آموزش خیاطی نازک دوزی، به انواع آموزش ها در این زمینه دسترسی پیدا نمایند.

یکی از مهم ترین دوره ها در زمینه دوره آموزش خیاطی نازک دوزی به مانتو دوزی شناخته می شود که می تواند برای بیشتر تازه کار ها مفید باشد.

آموزش کار با چرخ خیاطی نیز از مهم ترین دوره ها در دوره آموزش خیاطی نازک دوزی می باشد.

معمولا دوره آموزش خیاطی نازک دوزی در حدود 4 ماه طول می کشد و تعداد ساعات سپری این دوره در حدود 480 ساعت خواهد بود.

آشنایی با الگو و نحوه استفاده از آن نیز به عنوان یکی از مهم ترین مسائلی است که در دوره آموزش خیاطی نازک دوزی به افراد آموزش داده می شود.

مهم ترین تفاوتی که میان نازک دوزی و ضخیم دوزی وجود دارد، تفاوت در موضوعاتی است که در این دوره ها آموزش داده می شود، معمولا افرادی که در ضخیم دوزی شرکت می کنند، با انواع مهارت ها مانند روش دوخت انواع کت، انواع پالتو های زنانه، روش دوخت جلیقه، بارانی و انواع شنل آشنا می شوند.

همچنین افرادی که دوره ضخیم دوزی را می گذرانند می توانند با مسائلی مانند خرازی، چرخکاری، راسته دوزی و غیره آشنا شوند.

در واقع می توان به این موضوع اشاره نمود که ضخیم دوزی می تواند به عنوان مبحثی کامل کننده برای نازک دوزی شناخته شود، بنابراین افرادی که دوره آموزش خیاطی نازک دوزی را می گذرانند می توانند برای تکمیل دوره و افزایش توانایی های خود، دوره ضخیم دوزی را نیز بگذرانند.در زیر به شرح تعدادی از آموزش ها که تازه کار هادر دوره نازک دوزی می گذرانند می پردازیم.

به دست آوردن توانایی و مهارت در شناخت انواع ابزار و وسایلی که در برش و دوخت مورد استفاده قرار می گیرند.

توانایی شناخت چرخ خیاطی ها و روش های به کارگیری آن ها.

به دست آوردن مهارت های متنوعی در روش های مختلف اتوکشی و استفاده از انواع اتو.

به دست آوردن مهارت و توانایی در شناخت انواع پارچه هایی که در خیاطی مورد استفاده قرار می گیرند.

روش های دقیقی برای انجام انواع برش و رسم انواع الگو های خیاطی.

به دست آوردن توانایی در روش های متفاوت انتقال انواع الگو به روی انواع پارچه ها.

به دست آوردن توانایی در دوخت انواع قسمت ها مانند درز ها، پنس ها، تودوزی و پاک دوزی.

روش هایی برای دوخت آستری و همچنین روش هایی برای نصب بر روی پارچه.

به دست آوردن توانایی در دوخت انواع درزها، گوشه های سجاف، پنس ها و تودوزی.

به دست آوردن توانایی در روش های دوخت انواع سجاف یقه و مغزی.

به دست آوردن توانایی در روش های دوخت انواع دکمه، مچ آستین، انواع بندیک و سجاف.

به دست آوردن مهارت در روش های انتقال انواع پنس سینه به وسط شانه، محل تلاقی خط کمر و پهلو و جلوی گردن.

در نهایت می توان گفت که دوره آموزش خیاطی نازک دوزی می تواند به عنوان هسته اولیه یادگیری خیاطی برای بیشتر تازه کار ها و خیاطان بسیار مهم و تاثیرگذار باشد، در نتیجه به بیشتر افراد پیشنهاد می شود تا در صورتی که تمایل دارند در زمینه خیاطی به توانایی قابل قبولی برسند، دوره آموزش خیاطی نازک دوزی را بگذرانند. در اغلب آموزشگاه های خیاطی دوره آموزش خیاطی نازک دوزی به همراه دریافت مدرک معتبر به تازه کار ها و خیاطان ارائه می شود.

مقالات پربازدید
هشتگ های مرتبط
هشتگ های مرتبط : خرید الگو آماده خیاطی , چرخ خیاطی ژانومه , چرخ خیاطی کاچیران , آموزش خیاطی از ابتدا تا پیشرفته , آموزش خیاطی بدون الگوی آماده , آموزش خیاطی رایگان در منزل , آموزشگاه خیاطی معتبر با مدرک ,